Catering dietetyczny Paleo

Dieta PALEO to dieta zbieracko-łowiecka naszych przodków. To odwoładnie się do naszej fizjologii, natury i również tego jak żył człowiek przed 2,5mln lat.

Według autorów diety paleolitycznej człowiek został skonstruowany według modelu żywienia sprzed dziesiątków tysięcy lat, więc musi spożywać to co nasi przodkowie, aby utrzymać zdrowie.

Osoby przestrzegające tej diety spożywają: produkty wysokobiałkowe i niskowęglowodanowe, opierające się na chudym mięsie, rybach oraz warzywach i owocach. Wykluczają natomiast: wszystkie produkty zbożowe i mleczne, a także warzywa zawierające duże ilości skrobi, jako produkty których człowiek nie jest w stanie strawić.

Polecamy DIETĘ PALEO jako idealne rozwiązanie dla osób gotowych na pewne zmiany w swoim życiu, chcącym odnieść jakąś korzyść. Dzięki temu, że nie zawiera produktów mlecznych i zbożowych jest w stanie poprawić jakoś życia osób, które z różnych względów powinny ich unikać (np. nietolerancje).

Catering proponujemy w kalorycznościach:

100/ 1200/ 1500/ 1800/ 2000/ 2500 kcal

Dieta Paleo

Dieta Paleo bazuje na produktach nieprzetworzonych, dostarcza zatem więcej witamin i mikroskładników, jednocześnie pozbawiona jest niepotrzebnych konserwantów, aromatów i innych sztucznych dodatków. Dieta Paleo opiera się na tym, co naturalne, zdrowe i pełne wartości odżywczych. Stosując dietę Paleo rezygnujesz ze zbóż, cukru, rafinowanych olejów i w niektórych przypadkach również z roślin strączkowych i nabiału.

 

Zastosowanie tej diety powoduje zmniejszenie wpływu jedzenia na poziom glukozy we krwi i dlatego jest szczególnie polecana osobom zmagającym się z chorobami immunologicznymi takimi jak na przykład cukrzyca.

Dieta Paleo to mnóstwo ciekawych pomysłów na smaczne i łatwe dania oparte na naturalnych produktach, które są bardzo łatwo przyswajalne przez nasz organizm. Taki sposób żywienia kładzie nacisk nie na ilości produktów, a ich jakość. Obecny trend dąży do obniżenia wartości odżywczych posiłków, co zmusza nas do sięgania po większe ilości. W konsekwencji jesteśmy przejedzeni, a paradoksalnie niedożywieni.

Dieta Paleo ma sporo plusów i dla wielu osób może się okazać skutecznym rozwiązaniem żywieniowych problemów. Atutem stosowania tej diety jest redukcja wagi spowodowana ograniczeniem spożycia skrobi i rafinowanych cukrów.

Catering paleo - Warszawa

Przygotowywane przez nas zestawy cateringu to zbilansowane diety pudełkowe o zróżnicowanym przeznaczeniu i kaloryczności. Dowożony przez nas na terenie Warszawy catering dietetyczny jest dostosowany do Twoich potrzeb, celu i trybu życia. Dokładamy wszelkich starań by nasze diety z dowozem były nie tylko pełnowartościowe, ale także smaczne.

Przekonaj się, że catering dietetyczny z dostawą jest jedną z najlepszych form żywienia i zamów catering wybierając odpowiednią dietę dla siebie. W naszej ofercie polecamy wachlarz wielu zbilansowanych diet, takich jak na przykład catering diety wegańskiej.